| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Nopales, cooked, without salt | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, strained | 0.000g |
| Spaghetti, protein-fortified, cooked, enriched (N x 5.70) | 0.000g |
| Soup, chicken broth cubes, dry, prepared with water | 0.000g |
| Soup, lentil with ham, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Okra, raw | 0.000g |
| Seaweed, spirulina, dried | 0.000g |
| Sauce, hoisin, ready-to-serve | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Cereals, ROMAN MEAL, plain, dry | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (less than 1%) | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, braised | 0.000g |
| Candies, sesame crunch | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sugar, lemon-flavored, without added ascorbic acid, powder | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Stew, mutton, corn, squash (Navajo) | 0.000g |
| Game meat, caribou, cooked, roasted | 0.000g |
| Crackers, wheat, low salt | 0.000g |
| Macaroni, whole-wheat, cooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Puffed Rice Cereal | 0.000g |
| Sauce, pasta, spaghetti/marinara, ready-to-serve | 0.000g |
| Shortening, household, soybean (hydrogenated)-cottonseed (hydrogenated) | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, canola (partially hydrogenated) oil for deep fat frying | 0.000g |
| Tortilla, includes plain and from mutton sandwich (Navajo) | 0.000g |
| Tomatillos, raw | 0.000g |
| Fish, salmon, red, (sockeye), canned, smoked (Alaska Native) | 0.000g |
| McDONALD'S, French Fries | 0.000g |
| Soybean, curd cheese | 0.000g |
| Plums, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, dry | 0.000g |
| Onions, frozen, chopped, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Bologna, chicken, pork | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (30%) stabilizers with silicon | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, APPLE CINNAMON CHEERIOS | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, dry roasted, without salt | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, KABOOM | 0.000g |
| Blueberries, raw | 0.000g |
| Turkey and gravy, frozen | 0.000g |
| Onions, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Fish, eel, mixed species, raw | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Snacks, potato chips, reduced fat | 0.000g |
| Sweet potato, canned, syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Honey SMACKS | 0.000g |
| Cookies, chocolate chip, refrigerated dough, baked | 0.000g |
| Egg, whole, dried, stabilized, glucose reduced | 0.000g |
| Cake, angelfood, dry mix, prepared | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, reduced fat | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, Kraft, Post Selects Cranberry Almond Crunch | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Cowpeas, catjang, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Beet greens, raw | 0.000g |
| Cookies, vanilla wafers, lower fat | 0.000g |
| Frostings, cream cheese-flavor, ready-to-eat | 0.000g |
| Cabbage, savoy, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Squash, winter, acorn, cooked, boiled, mashed, with salt | 0.000g |
| Grapefruit, sections, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn flakes, low sodium | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, raw | 0.000g |
| Mollusks, oyster, eastern, wild, raw | 0.000g |
| Game meat, bison, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, raw | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and grape | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Alfalfa seeds, sprouted, raw | 0.000g |
| Eggs, scrambled, frozen mixture | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Cookies, fig bars | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Cookies, brownies, dry mix, regular | 0.000g |
| Crackers, rusk toast | 0.000g |
| Fast foods, miniature cinnamon rolls | 0.000g |
| Cake, chocolate, dry mix, regular | 0.000g |
| Babyfood, pears, dices, toddler | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Broccoli raab, cooked | 0.000g |
| Blackberries, frozen, unsweetened | 0.000g |
| Peppers, hot chili, red, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER COCOA BLASTS | 0.000g |
| Soup, tomato, canned, condensed | 0.000g |
| Beans, snap, green, frozen, all styles, unprepared | 0.000g |
| Egg, yolk, raw, frozen, salted | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange | 0.000g |