| Soup, chicken broth, canned, less/reduced sodium | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Tea, brewed, prepared with distilled water | 0.000g |
| Alcoholic beverage, whiskey sour, prepared from item 14028 | 0.000g |
| Apricots, canned, light syrup pack, with skin, solids and liquids | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder, prepared with water | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange | 0.000g |
| Tangerines, (mandarin oranges), canned, juice pack | 0.000g |
| Sauce, barbecue | 0.000g |
| Oil, vegetable, nutmeg butter | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| Fruit punch drink, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COCOA PUFFS | 0.000g |
| Water, tap, drinking | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Spices, anise seed | 0.000g |
| Beets, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Yogurt, chocolate, nonfat milk | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, whiskey, 86 proof | 0.000g |
| Jams and preserves | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, with higher caffeine | 0.000g |
| Grape drink, canned | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Carbonated beverage, SPRITE, lemon-lime, without caffeine | 0.000g |
| Water, bottled, generic | 0.000g |
| Syrups, corn, high-fructose | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, HONEY NUT CLUSTERS | 0.000g |
| Cocktail mix, non-alcoholic, concentrated, frozen | 0.000g |
| Gourd, white-flowered (calabash), cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Egg, white, dried, flakes, glucose reduced | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, powder | 0.000g |
| Fruit-flavored drink mix, powder, unsweetened | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix | 0.000g |
| Salad dressing, sweet and sour | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, light | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, liquid | 0.000g |
| Beets, harvard, canned, solids and liquids | 0.000g |
| Vinegar, cider | 0.000g |
| Syrups, sorghum | 0.000g |
| Spices, garlic powder | 0.000g |
| Cabbage, raw | 0.000g |
| Orange-grapefruit juice, canned, unsweetened | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, beets, strained | 0.000g |
| Beets, canned, no salt added, solids and liquids | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, green beans, strained | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared | 0.000g |
| Burdock root, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Leavening agents, cream of tartar | 0.000g |
| Egg, white, dried, powder, glucose reduced | 0.000g |
| Honey | 0.000g |
| Gourd, white-flowered (calabash), raw | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, bananas and pineapple with tapioca, strained | 0.000g |
| Mushroom, oyster, raw | 0.000g |
| Fish, scup, raw | 0.000g |
| Tea, brewed, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Soup, onion, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Syrups, grenadine | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, aspartame, EQUAL, packets | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, italian, restaurant-prepared | 0.000g |
| Grape juice drink, canned | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Prune juice, canned | 0.000g |
| Alcoholic beverage, rice (sake) | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Whiskey sour mix, powder | 0.000g |
| Apple cider-flavored drink, powder, added vitamin C and sugar | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, APPLE CINNAMON CHEERIOS | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, pears, dices, toddler | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Mollusks, clam, mixed species, canned, liquid | 0.000g |
| Babyfood, dessert, peach cobbler, strained | 0.000g |
| Candies, gumdrops, starch jelly pieces | 0.000g |
| Chard, swiss, raw | 0.000g |
| Tea, herb, chamomile, brewed | 0.000g |
| Citrus fruit juice drink, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Orange juice, chilled, includes from concentrate | 0.000g |
| Garlic, raw | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, dry, powder | 0.000g |
| Lemon juice, raw | 0.000g |
| Fruit punch drink, without added nutrients, canned | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled, with added potassium and sodium | 0.000g |