| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix for milk, powder, with added nutrients, prepared with whole milk | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from flakes without milk, whole milk and butter added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, reduced fat | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (roasts), bone-in, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| McDONALD'S, Hash Browns | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Snacks, soy chips or crisps, salted | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Pork, shoulder, petite tender, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Margarine-butter blend, soybean oil and butter | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, KIX | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| BURGER KING, French Toast Sticks | 0.000g |
| Kielbasa, kolbassy, pork, beef, nonfat dry milk added | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| McDONALD'S, Baked Apple Pie | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat | 0.000g |
| Spices, poppy seed | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, plain, dry | 0.000g |
| Waffle, plain, frozen, ready-to-heat, microwave | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Oil, corn and canola | 0.000g |
| Potatoes, french fried, crinkle or regular cut, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Snacks, popcorn, microwave, 94% fat free | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, meat only, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, strained | 0.000g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Stew, dumpling with mutton (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER toasted Oatmeal Cereal, Honey Nut | 0.000g |
| OSCAR MAYER, Liver Cheese, pork fat wrapped | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Vanilla Almond | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, plain, prepared with water (boiling water added or microwaved) | 0.000g |
| Bread, french or vienna, toasted (includes sourdough) | 0.000g |
| Onions, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Emu, flat fillet, raw | 0.000g |
| WENDY'S, Ultimate Chicken Grill Sandwich | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, without salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, baked, made with enriched flour | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Fish, Salmon, Chum, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| USDA Commodity, turkey taco meat, frozen, cooked | 0.000g |
| Fast foods, potatoes, hashed brown | 0.000g |
| Broccoli, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, microwaved | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, dry | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI, CINNA-RAISIN CRUNCH by KELLOGG | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat and bran, presweetened with nuts and fruits | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Cookies, chocolate sandwich, with creme filling, regular | 0.000g |