| Nopales, cooked, without salt | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, strained | 0.000g |
| Spaghetti, protein-fortified, cooked, enriched (N x 5.70) | 0.000g |
| Okra, raw | 0.000g |
| Sauce, hoisin, ready-to-serve | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Arrowroot, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, powder | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (less than 1%) | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Cowpeas, leafy tips, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Vegetarian meatloaf or patties | 0.000g |
| Wheat flour, white, all-purpose, unenriched | 0.000g |
| Salad dressing, coleslaw | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, with iron, liquid concentrate, not reconstituted | 0.000g |
| Onions, frozen, chopped, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (30%) stabilizers with silicon | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Fruit cocktail, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Vegetables, mixed, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cherries, sweet, frozen, sweetened | 0.000g |
| HORMEL Vegetarian Chili with Beans, canned entree | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Wine, non-alcoholic | 0.000g |
| Taro, raw | 0.000g |
| Onions, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Cabbage, common (danish, domestic, and pointed types), stored, raw | 0.000g |
| Snacks, banana chips | 0.000g |
| Tomato and vegetable juice, low sodium | 0.000g |
| Beans, great northern, mature seeds, raw | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Babyfood, apple-banana juice | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Cocoa, dry powder, hi-fat or breakfast, processed with alkali | 0.000g |
| Cowpeas, leafy tips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, patties (100%), frozen, cooked | 0.000g |
| Waxgourd, (chinese preserving melon), cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Oil, vegetable, sunflower, linoleic, (approx. 65%) | 0.000g |
| Soup, mushroom barley, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Salad dressing, Mayonnaise dressing, diet, no cholesterol | 0.000g |
| Figs, raw | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Beans, chili, barbecue, ranch style, cooked | 0.000g |
| Okra, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Oil, vegetable, nutmeg butter | 0.000g |
| Raspberries, canned, red, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Fruit punch drink, frozen concentrate | 0.000g |
| Sweet potato leaves, cooked, steamed, without salt | 0.000g |
| Water, tap, drinking | 0.000g |
| Strawberries, frozen, unsweetened | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Spices, anise seed | 0.000g |
| Squash, summer, zucchini, includes skin, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soymilk, chocolate, with added calcium, vitamins A and D | 0.000g |
| Mulberries, raw | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, cooked | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Lemon juice, raw | 0.000g |
| Fruit punch drink, without added nutrients, canned | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled, with added potassium and sodium | 0.000g |
| Water, bottled, PERRIER | 0.000g |
| Molasses | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| Cabbage, mustard, salted | 0.000g |
| Taro leaves, raw | 0.000g |
| Spices, parsley, dried | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Carbonated beverage, SPRITE, lemon-lime, without caffeine | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake, with 2% maple | 0.000g |
| Blackberries, canned, heavy syrup, solids and liquids | 0.000g |
| Chives, freeze-dried | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |