| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.000g |
| Egg, Cheese and Sausage Griddle Cake Sandwich | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.000g |
| Soup, tomato, canned, condensed | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain, chocolate-coated or frosted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COOKIE CRISP | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored, heated (microwave) | 0.000g |
| Fish, sheefish, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, NESTLE, 100 GRAND Bar | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Candies, fudge, vanilla, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, KIX | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| BURGER KING, Chicken WHOPPER Sandwich | 0.000g |
| Candies, sweet chocolate coated fondant | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light, no sugar added | 0.000g |
| Kielbasa, kolbassy, pork, beef, nonfat dry milk added | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, cooked, dry heat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Pepperoni Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Tofu, firm, prepared with calcium sulfate and magnesium chloride (nigari) | 0.000g |
| Fish, fish portions and sticks, frozen, preheated | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, canned | 0.000g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, milk chocolate | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" pizza, meat and vegetable topping, regular crust | 0.000g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.000g |
| Puddings, rice, ready-to-eat | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, rich | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain (includes unsugared, old-fashioned) | 0.000g |
| Chicken roll, light meat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BOO BERRY | 0.000g |
| Macaroni, cooked, unenriched | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Candies, NESTLE, OH HENRY! Bar | 0.000g |
| Bread crumbs, dry, grated, plain | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Pepperoni Pizza, Original Crust | 0.000g |
| Frostings, coconut-nut, ready-to-eat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER toasted Oatmeal Cereal, Honey Nut | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Frosted CHEX | 0.000g |
| Fish, salmon, sockeye (red), raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, sandwich steaks, flaked, chopped, formed and thinly sliced, raw | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Vanilla Almond | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Bread, french or vienna, toasted (includes sourdough) | 0.000g |
| Onions, raw | 0.000g |
| WENDY'S, Ultimate Chicken Grill Sandwich | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Bar | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with cheese filling | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Chicken pot pie, frozen entree, prepared | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean and fat, cooked, pan-fried, breaded | 0.000g |
| Salad dressing, thousand island dressing, reduced fat | 0.000g |
| Babyfood, meat, veal, strained | 0.000g |
| Oil, spotted seal (Alaska Native) | 0.000g |
| Acorn stew (Apache) | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Formulated Bar, MASTERFOODS USA, SNICKERS MARATHON Protein Performance Bar, Caramel Nut Rush | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Midnight Bar | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Soup, tomato, canned, prepared with equal volume low fat (2%) milk | 0.000g |
| Puddings, vanilla, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, vanilla ice cream, light, no sugar added, chocolate coated | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Formulated Bar, MASTERFOODS USA, SNICKERS Marathon Energy Bar, all flavors | 0.000g |
| Tempeh, cooked | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Coffee, instant, with sugar, cappuccino-flavor powder | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, strained | 0.000g |
| BURGER KING, DOUBLE WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KING VITAMAN | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from granules with milk, water and margarine added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with nuts and fruit, single brand | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with peanut butter filling | 0.000g |
| Ice creams, vanilla | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |