| Tennis Bread, plain (Apache) | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat | 0.000g |
| Cake, snack cakes, creme-filled, chocolate with frosting | 0.000g |
| Pie, pumpkin, commercially prepared | 0.000g |
| Beef, ground, 70% lean meat / 30% fat, patty cooked, pan-broiled | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Cheese Pizza, THIN 'N CRISPY Crust | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Butter Chocolate Candies | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Game meat, deer, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tongue, cooked, simmered | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey Nut TOASTY O'S Cereal | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, junior | 0.000g |
| Cornmeal, yellow (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, popcorn, air-popped | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| McDONALD'S, Vanilla TRIPLE THICK Shake | 0.000g |
| Candies, sweet chocolate coated fondant | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Beef sausage, fresh, cooked | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Soy flour, low-fat | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Game meat , bison, ground, raw | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, raw | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated peanuts | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Chilchen (Red Berry Beverage) (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, LUCKY CHARMS | 0.000g |
| Game meat, deer, loin, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Candies, truffles, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, condensed | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, flakes without milk, dry form | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| TACO BELL, Original Taco with beef | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| WENDY'S, Jr. Hamburger, with cheese | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, dry | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, caramels, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Apple Cinnamon | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |