| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, SMORZ | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Emu, fan fillet, cooked, broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Chicken, ground, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Crunchy Thin Crust | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tripe, raw | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Game meat, deer, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Potatoes, mashed, home-prepared, whole milk and margarine added | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Pepperoni Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Pie crust, refrigerated, regular, unbaked | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Rolls, dinner, plain, commercially prepared (includes brown-and-serve) | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Margarine, regular, unspecified oils, with salt added | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| Mayonnaise, made with tofu | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Game meat , bison, ground, raw | 0.000g |
| Chicken, ground, raw | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Ostrich, ground, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Beef, ground, 80% lean meat / 20% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.000g |
| TACO BELL, Soft Taco with chicken | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| WENDY'S, Jr. Hamburger, without cheese | 0.000g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.000g |
| Soup, onion, dry, mix | 0.000g |
| Cabbage, common, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, plain, white corn | 0.000g |
| Snacks, pretzels, hard, plain, salted | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, raw (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Pork, bacon, rendered fat, cooked | 0.000g |
| Game meat, deer, tenderloin, separable lean only, 0.5-1 lb roast, cooked, broiled | 0.000g |
| USDA Commodity, chicken fajita strips, frozen | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Crispy Chicken Strips, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, USDA Commodity Rice Crisps (includes all commodity brands) | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| WENDY'S, Jr. Hamburger, with cheese | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken SELECTS Premium Breast Strips | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, caramels, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Apache) | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, thin crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Crackers, standard snack-type, regular | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Margarine, margarine-type vegetable oil spread, 70% fat, soybean and partially hydrogenated soybean, stick | 0.000g |
| Mushrooms, shiitake, stir-fried | 0.000g |
| Corn, white, steamed (Navajo) | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, ALPEN | 0.000g |
| BURGER KING, Original Chicken Sandwich | 0.000g |
| Crackers, saltines (includes oyster, soda, soup) | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CHEERIOS | 0.000g |
| Cookies, chocolate chip, commercially prepared, soft-type | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, GOLDEN PUFFS | 0.000g |
| McDONALD'S, Warm Cinnamon Roll | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, no cheese | 0.000g |
| Fast Foods, biscuit, with egg and sausage | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 60-69% cacao solids | 0.000g |
| Margarine, regular, tub, composite, 80% fat, with salt | 0.000g |
| Veggie burgers or soyburgers, unprepared | 0.000g |
| Bread, wheat | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, wing, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Cheese Pizza, Thick Crust | 0.000g |
| Pork, fresh, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, cooked, braised | 0.000g |