| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.00g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.00g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.00g |
| Lettuce, red leaf, raw | 0.00g |
| Pineapple, raw, all varieties | 0.00g |
| Stew, mutton, corn, squash (Navajo) | 0.00g |
| Blueberries, raw | 0.00g |
| Onions, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Salad dressing, ranch dressing, reduced fat | 0.00g |
| Tomato juice, canned, with salt added | 0.00g |
| Babyfood, dinner, beef with vegetables | 0.00g |
| Agave, cooked (Southwest) | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Asparagus, raw | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.00g |
| Mushrooms, white, raw | 0.00g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.00g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.00g |
| Carrots, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.00g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Rose Hips, wild (Northern Plains Indians) | 0.00g |
| Nectarines, raw | 0.00g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.00g |
| Lettuce, cos or romaine, raw | 0.00g |
| Apple juice, canned or bottled, unsweetened, with added ascorbic acid | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Carrots, canned, no salt added, solids and liquids | 0.00g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, with salt added | 0.00g |
| Apple juice, canned or bottled, unsweetened, without added ascorbic acid | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Fish, halibut, cooked, with skin (Alaska Native) | 0.00g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.00g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.00g |
| Potato, baked, flesh and skin, without salt | 0.00g |
| Basil, fresh | 0.00g |
| Scrapple, pork | 0.00g |
| Potatoes, baked, flesh and skin, with salt | 0.00g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| Peanut butter, chunk style, without salt | 0.00g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.00g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Potato Wedges, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Elk, free range, ground, cooked patties (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.00g |
| Snacks, popcorn, oil-popped, microwave, regular flavor | 0.00g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.00g |
| Cheese, cream, fat free | 0.00g |
| Spices, mustard seed, yellow | 0.00g |
| Spices, curry powder | 0.00g |
| USDA Commodity,Bakery, Flour Mix | 0.00g |
| BURGER KING, CHICKEN TENDERS | 0.00g |
| Potatoes, red, flesh and skin, raw | 0.00g |
| Potatoes, boiled, cooked in skin, flesh, without salt | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Skin and Breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Celery, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Cheese, cottage, creamed, large or small curd | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| Potatoes, white, flesh and skin, raw | 0.00g |
| Elk, free range, roast, eye of round, raw (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| POPEYES, Batter Fries, analyzed prior to December 2006 | 0.00g |
| Peppers, sweet, green, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Babyfood, dinner, apples and chicken, strained | 0.00g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.00g |
| Cream, sour, cultured | 0.00g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Chocolate Chip Cookies | 0.00g |
| Bockwurst, pork, veal, raw | 0.00g |
| Tomatoes, red, ripe, canned, packed in tomato juice | 0.00g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.00g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular, without salt | 0.00g |
| WENDY'S, French Fries | 0.00g |
| Cattail, Narrow Leaf Shoots (Northern Plains Indians) | 0.00g |
| Broccoli, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Potatoes, boiled, cooked without skin, flesh, without salt | 0.00g |
| Beans, pinto, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.00g |
| Vinegar, balsamic | 0.00g |
| Babyfood, dessert, custard pudding, vanilla, junior | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Popcorn Chicken, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Fish, sardine, Pacific, canned in tomato sauce, drained solids with bone | 0.00g |
| Pepperoni, pork, beef | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light | 0.00g |
| Nuts, hazelnuts or filberts, blanched | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Potatoes, red, flesh and skin, baked | 0.00g |
| Pears, canned, water pack, solids and liquids | 0.00g |
| Salad dressing, mayonnaise, light | 0.00g |
| Seeds, sunflower seed kernels, dry roasted, with salt added | 0.00g |
| Raspberries, raw | 0.00g |
| Popcorn, microwave, regular (butter) flavor, made with palm oil | 0.00g |
| Snacks, tortilla chips, unsalted, white corn | 0.00g |
| Apples, raw, without skin | 0.00g |
| Cucumber, peeled, raw | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Skin and Breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.00g |