| Soup, chicken broth, canned, less/reduced sodium | 0.000g |
| Puddings, coconut cream, dry mix, regular | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, dessert, peach cobbler, strained | 0.000g |
| Candies, gumdrops, starch jelly pieces | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, all | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 94 proof | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, sodium aluminum sulfate | 0.000g |
| QUAKER OATS, PROPEL Fitness Water, fruit-flavored, non-carbonated | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, unprepared | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Gelatins, dry powder, unsweetened | 0.000g |
| Jams and preserves | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, with higher caffeine | 0.000g |
| Grape drink, canned | 0.000g |
| Carbonated beverage, SPRITE, lemon-lime, without caffeine | 0.000g |
| Alcoholic beverage, daiquiri, canned | 0.000g |
| Babyfood, fruit, plums with tapioca, without ascorbic acid, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BOO BERRY | 0.000g |
| Syrups, dietetic | 0.000g |
| Babyfood, dessert, fruit dessert, without ascorbic acid, junior | 0.000g |
| Cranberry-apple juice drink, low calorie, with vitamin C added | 0.000g |
| Soup, consomme with gelatin, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, rum, 80 proof | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Ascidians (tunughnak) (Alaska Native) | 0.000g |
| Water with added vitamins and minerals, bottles, sweetened, assorted fruit flavors | 0.000g |
| Fruit-flavored drink mix, powder, unsweetened | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix | 0.000g |
| Salad dressing, sweet and sour | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, light | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, liquid | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BERRY BERRY KIX | 0.000g |
| Jams and preserves, apricot | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-types, with sodium saccharin, contains caffeine | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted | 0.000g |
| Tea, tundra, herb and laborador combination (Alaska Native) | 0.000g |
| Toppings, butterscotch or caramel | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, prepared | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 80 proof | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut (hydrogenated), used for whipped toppings and coffee whiteners | 0.000g |
| Soup, beef broth, bouillon, consomme, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Leavening agents, cream of tartar | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, reduced calorie, with aspartame | 0.000g |
| Carbonated beverage, reduced sugar, cola, contains caffeine and sweeteners | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 86 proof | 0.000g |
| Fish, scup, raw | 0.000g |
| Tea, brewed, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Breakfast type drink, orange flavor, reduced sugar | 0.000g |
| Fish, lingcod, raw | 0.000g |
| Frozen novelites, juice type, juice with cream | 0.000g |
| Lemonade, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and cherries, junior | 0.000g |
| Ice creams, vanilla, fat free | 0.000g |
| Cranberry juice cocktail, bottled, low calorie, with calcium, saccharin and corn sweetener | 0.000g |
| Orange breakfast drink, ready-to-drink, with added nutrients | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, red | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 90 proof | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Apple cider-flavored drink, powder, added vitamin C and sugar | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, TONY'S CINNAMON KRUNCHERS | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Carbonated beverage, cream soda | 0.000g |
| Cranberry juice cocktail, frozen concentrate | 0.000g |
| Carbonated beverage, pepper-type, contains caffeine | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COOKIE CRISP | 0.000g |
| Pie fillings, cherry, low calorie | 0.000g |
| Tea, herb, chamomile, brewed | 0.000g |
| Oil, vegetable, nutmeg butter | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce, junior | 0.000g |
| Mixed vegetable and fruit juice drink, with added nutrients | 0.000g |
| Tea, herb, other than chamomile, brewed | 0.000g |
| Sports drink, fruit-flavored, low calorie, ready-to-drink | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 100 proof | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, white | 0.000g |
| Water, tap, municipal | 0.000g |
| Carbonated beverage, root beer | 0.000g |
| Carbonated beverage, tonic water | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, liver, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Babyfood, fruit, plums with tapioca, without ascorbic acid, junior | 0.000g |