| Cream substitute, powdered, light | 0.000g |
| Shortening, industrial, soy (partially hydrogenated ) and corn for frying | 0.000g |
| Chocolate-flavored drink, whey and milk based | 0.000g |
| Squash, winter, hubbard, cooked, boiled, mashed, without salt | 0.000g |
| Beef, retail cuts, separable fat, raw | 0.000g |
| Beef, cured, sausage, cooked, smoked | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, QUAKER MultiGrain Oatmeal, dry | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Beef, retail cuts, separable fat, cooked | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Bread, reduced-calorie, oat bran, toasted | 0.000g |
| Crustaceans, crab, dungeness, raw | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, with pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Banana Bread, dry | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soup, chicken broth, low sodium, canned | 0.000g |
| Peaches, frozen, sliced, sweetened | 0.000g |
| Soup, stock, chicken, home-prepared | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, cooked | 0.000g |
| Wheat flours, bread, unenriched | 0.000g |
| Snacks, granola bar, fruit-filled, nonfat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KRAFT, POST, HONEY BUNCHES OF OATS, honey roasted | 0.000g |
| Beans, pinto, mature seeds, canned | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Creamy dressing, made with sour cream and/or buttermilk and oil, reduced calorie | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Bread, oatmeal, toasted | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, corn, creamed, junior | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Game meat, rabbit, wild, cooked, stewed | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, with salt | 0.000g |
| Noodles, egg, spinach, cooked, enriched | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Rice, brown, long-grain, cooked | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Buckwheat groats, roasted, cooked | 0.000g |
| Babyfood, peas and brown rice | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Broadbeans (fava beans), mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Parsnips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, APPLE CINNAMON CHEERIOS | 0.000g |
| Cream substitute, liquid, with lauric acid oil and sodium caseinate | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, dry roasted, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, KABOOM | 0.000g |
| Cheese, gruyere | 0.000g |
| Blueberries, raw | 0.000g |
| Bagels, cinnamon-raisin | 0.000g |
| Soup, beef broth or bouillon, powder, dry | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix for milk, powder, with added nutrients, prepared with whole milk | 0.000g |
| Turkey and gravy, frozen | 0.000g |
| Onions, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S MUESLIX | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, HONEY GRAHAM OH!S | 0.000g |
| Snacks, potato chips, reduced fat | 0.000g |
| Sweet potato, canned, syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from flakes without milk, whole milk and butter added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Bamboo shoots, raw | 0.000g |
| Pie, banana cream, prepared from mix, no-bake type | 0.000g |
| Cake, angelfood, dry mix, prepared | 0.000g |
| Tomato juice, canned, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey BUZZERS | 0.000g |
| Babyfood, fruit and vegetable, apple and sweet potato | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, regular, cooked, unenriched, with salt | 0.000g |
| Wine, non-alcoholic | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Spices, bay leaf | 0.000g |
| Bread stuffing, bread, dry mix, prepared | 0.000g |
| Taro, raw | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Soup, vegetable, canned, low sodium, condensed | 0.000g |
| Onions, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, fat-free | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, carrots, junior | 0.000g |
| Cookies, fig bars | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Vegetable oil-butter spread, reduced calorie | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Cake, chocolate, dry mix, regular | 0.000g |
| Infant formula, ABBOTT NUTRITION, SIMILAC, with iron, powder, not reconstituted, (formerly ROSS) | 0.000g |
| Cheese puffs and twists, corn based, low fat | 0.000g |