| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Crunchy Thin Crust | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Snacks, potato chips, made from dried potatoes, reduced fat | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Patty | 0.000g |
| Beef, grass-fed, ground, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| Game meat , bison, ground, raw | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, raw | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" pizza, meat and vegetable topping, regular crust | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat , trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, thymus, raw | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain (includes unsugared, old-fashioned) | 0.000g |
| Cheese, cream, fat free | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Macaroni, cooked, unenriched | 0.000g |
| Emu, top loin, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" pizza, pepperoni topping, regular crust | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Bread, french or vienna, toasted (includes sourdough) | 0.000g |
| Emu, flat fillet, raw | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, baked, made with enriched flour | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken SELECTS Premium Breast Strips | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, caramels, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Apache) | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, thin crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Buffalo, free range, top round steak, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Oil, soybean, salad or cooking | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Pepperoni Pizza, Original Crust | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Emu, ground, raw | 0.000g |
| Emu, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Snacks, popcorn, microwave, regular (butter) flavor, made with partially hydrogenated oil | 0.000g |
| BURGER KING, CROISSAN'WICH with Egg and Cheese | 0.000g |
| Soup, egg drop, Chinese restaurant | 0.000g |
| Corn, dried (Navajo) | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S APPLE JACKS | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Cheese Pizza, Large Deep Dish Crust | 0.000g |
| Corn, dried, yellow (Northern Plains Indians) | 0.000g |
| Noodles, egg, dry, enriched | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Cheese Pizza, Thin Crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Cheese Pizza, Original Crust | 0.000g |
| BURGER KING, CROISSAN'WICH with Sausage, Egg and Cheese | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Game meat, bison, ribeye, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Smoked link sausage, pork | 0.000g |
| Nuts, almonds | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt not added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| DOMINO'S 14" EXTRAVAGANZZA FEAST Pizza, Classic Hand-Tossed Crust | 0.000g |
| Bread, wheat, toasted | 0.000g |
| Broccoli, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, top loin (chops), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KRAFT, POST, HONEY BUNCHES OF OATS, honey roasted | 0.000g |
| Pork, Leg Cap Steak, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted, reduced sodium | 0.000g |