| Quinces, raw | 0.000g |
| Puddings, banana, dry mix, instant | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Cowpeas, leafy tips, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Tomatillos, raw | 0.000g |
| Plums, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Peaches, spiced, canned, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sugar-apples, (sweetsop), raw | 0.000g |
| Corn, sweet, yellow, canned, brine pack, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Amaranth leaves, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Millet, puffed | 0.000g |
| Pears, dried, sulfured, stewed, without added sugar | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Fruit cocktail, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Apricots, frozen, sweetened | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange and pineapple | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, unprepared | 0.000g |
| Yardlong beans, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Mush, blue corn with ash (Navajo) | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, dry | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, Kraft, Post Selects Cranberry Almond Crunch | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Beet greens, raw | 0.000g |
| Cabbage, savoy, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Child formula, MEAD JOHNSON, PORTAGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn flakes, low sodium | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, canned, regular pack, drained solids | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, sweet | 0.000g |
| Beans, black turtle soup, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, raw | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Radishes, oriental, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, pears, dices, toddler | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Candies, halavah, plain | 0.000g |
| Coffee, instant, decaffeinated, powder, prepared with water | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Cowpeas, leafy tips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Leavening agents, yeast, baker's, compressed | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Mollusks, clam, mixed species, canned, liquid | 0.000g |
| Peas, green, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Oil, vegetable, sunflower, linoleic, (approx. 65%) | 0.000g |
| Sauce, barbecue | 0.000g |
| Waxgourd, (chinese preserving melon), cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Tangerines, (mandarin oranges), canned, juice pack | 0.000g |
| Soup, mushroom barley, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, chips, plain | 0.000g |
| Corn, sweet, white, canned, cream style, regular pack | 0.000g |
| Onions, frozen, whole, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, sprouted, raw | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, with added calcium, vitamins A and D | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 20% fat | 0.000g |
| Strawberries, raw | 0.000g |
| Vanilla extract | 0.000g |
| BURGER KING, Chicken WHOPPER Sandwich | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, all | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 94 proof | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Cornmeal, yellow (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, popcorn, air-popped | 0.000g |
| Strawberries, frozen, sweetened, whole | 0.000g |
| Cranberries, raw | 0.000g |
| Cereals, corn grits, white, regular and quick, enriched, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple - cherry | 0.000g |
| Orange juice, chilled, includes from concentrate | 0.000g |
| Crustaceans, crab, blue, canned | 0.000g |
| Strawberries, canned, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Wild rice, raw | 0.000g |
| Garlic, raw | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Cauliflower, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, dry, powder | 0.000g |
| Beets, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Yogurt, chocolate, nonfat milk | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, whiskey, 86 proof | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Cauliflower, green, cooked, no salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S CRISPIX | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, other than cola or pepper, with sodium saccharin, without caffeine | 0.000g |
| Cabbage, savoy, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |