| Soup, chicken broth cubes, dry, prepared with water | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Fish, herring, Atlantic, pickled | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Apricots, frozen, sweetened | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Duck, domesticated, liver, raw | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, sweet | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, low calorie, powder | 0.000g |
| Nuts, coconut milk, raw (liquid expressed from grated meat and water) | 0.000g |
| Cheese, mozzarella, nonfat | 0.000g |
| Puddings, chocolate flavor, low calorie, instant, dry mix | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Cocoa, dry powder, hi-fat or breakfast, processed with alkali | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COOKIE CRISP | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Milk, filled, fluid, with lauric acid oil | 0.000g |
| Figs, raw | 0.000g |
| Oil, vegetable, nutmeg butter | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COCOA PUFFS | 0.000g |
| Water, tap, drinking | 0.000g |
| Plums, raw | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Gelatins, dry powder, unsweetened | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, cooked, dry heat | 0.000g |
| Candies, fondant, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Carbonated beverage, ginger ale | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Cocoa mix, powder, prepared with water | 0.000g |
| Desserts, rennin, chocolate, dry mix | 0.000g |
| Snacks, granola bar, with coconut, chocolate coated | 0.000g |
| Syrups, corn, high-fructose | 0.000g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.000g |
| Carbonated beverage, grape soda | 0.000g |
| Fish, pompano, florida, raw | 0.000g |
| Cereals ready to eat, composite character cereals (movies, TV), brand B | 0.000g |
| Peaches, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BOO BERRY | 0.000g |
| Mixed vegetable and fruit juice drink, with added nutrients | 0.000g |
| Soup, consomme with gelatin, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, rum, 80 proof | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Ascidians (tunughnak) (Alaska Native) | 0.000g |
| Water with added vitamins and minerals, bottles, sweetened, assorted fruit flavors | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, white | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 100 proof | 0.000g |
| Water, tap, municipal | 0.000g |
| Apricot nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Mollusks, scallop, (bay and sea), cooked, steamed | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, USDA Commodity Rice Crisps (includes all commodity brands) | 0.000g |
| Frankfurter, beef, pork, and turkey, fat free | 0.000g |
| Lebanon bologna, beef | 0.000g |
| Sports drink, COCA-COLA, POWERADE, lemon-lime flavored, ready-to-drink | 0.000g |
| Apricots, canned, water pack, with skin, solids and liquids | 0.000g |
| Energy drink, RED BULL, with added caffeine, niacin, pantothenic acid, vitamins B6 and B12 | 0.000g |
| Fish, pollock, Atlantic, raw | 0.000g |
| Candies, divinity, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Pie fillings, apple, canned | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder, prepared | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BERRY BERRY KIX | 0.000g |
| Beef sausage, pre-cooked | 0.000g |
| Jams and preserves, apricot | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-types, with sodium saccharin, contains caffeine | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, thymus, cooked, braised | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), not sweetened | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Mollusks, abalone, mixed species, raw | 0.000g |
| Babyfood, fruit, apricot with tapioca, strained | 0.000g |
| Seaweed, agar, raw | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder | 0.000g |
| Nuts, almonds, blanched | 0.000g |
| Turkey, fryer-roasters, light meat, meat only, raw | 0.000g |
| Plums, canned, purple, light syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cream substitute, liquid, with hydrogenated vegetable oil and soy protein | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with peanut butter filling | 0.000g |
| Carbonated beverage, lemon-lime soda, contains caffeine | 0.000g |
| Alcoholic beverage, beer, regular, all | 0.000g |
| Fish, sea bass, mixed species, raw | 0.000g |
| Frozen novelties, juice type, orange | 0.000g |
| Oil, vegetable, ucuhuba butter | 0.000g |
| Honey | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Lemonade, low calorie, with aspartame, powder, prepared with water | 0.000g |
| Oil, vegetable, almond | 0.000g |