| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Beef, ground, 70% lean meat / 30% fat, patty cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, cooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, HARMONY | 0.000g |
| Candies, KIT KAT Wafer Bar | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Thigh, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, cooked, simmered | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, junior | 0.000g |
| McDONALD'S, Vanilla TRIPLE THICK Shake | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, microwaved | 0.000g |
| Pie crust, refrigerated, regular, baked | 0.000g |
| Tofu, firm, prepared with calcium sulfate and magnesium chloride (nigari) | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with pecans | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, unprepared | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, unenriched, cooked | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, with added salt | 0.000g |
| Stew, steamed corn (Navajo) | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Thigh, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Pork, fresh, spareribs, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Game meat , bison, ground, raw | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Chicken, ground, raw | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, canned | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, patty, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork sausage, fresh, raw | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Frostings, glaze, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Fish, salmon, sockeye, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Chocolate syrup, prepared with whole milk | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER 100% Natural Cereal with oats, honey, and raisins | 0.000g |
| Stew, dumpling with mutton (Navajo) | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER toasted Oatmeal Cereal, Honey Nut | 0.000g |
| Bologna, chicken, turkey, pork | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, feet, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, cooked, broiled | 0.000g |
| Mutton, cooked, roasted (Navajo) | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Fish, tilapia, cooked, dry heat | 0.000g |
| Cream, sour, cultured | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, uncooked | 0.000g |
| Salad dressing, thousand island dressing, reduced fat | 0.000g |
| McDONALD'S, Honey | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Chicken pot pie, frozen entree, prepared | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Soup, clam chowder, new england, canned, condensed | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Game meat, bison, chuck, shoulder clod, separable lean only, 3-5 lb roast, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat and bran, presweetened with nuts and fruits | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Beef, ground, 70% lean meat / 30% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Soup, clam chowder, new england, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Puddings, vanilla, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cabbage, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, SWEET CRUNCH/QUISP | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| Sports drink, PEPSICO QUAKER GATORADE, GATORADE, fruit-flavored, ready-to-drink | 0.000g |
| McDONALD'S, Strawberry TRIPLE THICK Shake | 0.000g |
| McDONALD'S, Strawberry Sundae | 0.000g |
| Beef, ground, 70% lean meat / 30% fat, raw | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, raw | 0.000g |
| Fish, whitefish, eggs (Alaska Native) | 0.000g |
| Turkey, stuffing, mashed potatoes w/gravy, assorted vegetables, frozen, microwaved | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Noodles, egg, dry, unenriched | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, dry | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KING VITAMAN | 0.000g |
| Cucumber, peeled, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |