| Tennis Bread, plain (Apache) | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat | 0.000g |
| Desserts, apple crisp, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cake, snack cakes, creme-filled, chocolate with frosting | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, slice, boneless, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Pie, pumpkin, commercially prepared | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Pepperoni Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Fast foods, biscuit, with sausage | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Emu, fan fillet, cooked, broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Chicken, ground, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Fast foods, miniature cinnamon rolls | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Crunchy Thin Crust | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Frankfurter, chicken | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC SINGLE Hamburger, no cheese | 0.000g |
| Beef, grass-fed, ground, raw | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Bread, white, commercially prepared (includes soft bread crumbs) | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, raw | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S RICE KRISPIES | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| McDONALD'S, Baked Apple Pie | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| Spices, poppy seed | 0.000g |
| Turkey roll, light meat | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Waffle, plain, frozen, ready-to-heat, microwave | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Oil, corn and canola | 0.000g |
| Potatoes, french fried, crinkle or regular cut, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Fast foods, chicken tenders | 0.000g |
| Pork, cured, feet, pickled | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Chilchen (Red Berry Beverage) (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, LUCKY CHARMS | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Oil, beluga, whale (Alaska Native) | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Meat and Vegetable Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, giblets, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, flakes without milk, dry form | 0.000g |
| Pork, fresh, separable fat, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Baking chocolate, unsweetened, squares | 0.000g |
| Fish, tilapia, cooked, dry heat | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, without salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, baked, made with enriched flour | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Fish, Salmon, Chum, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, prepared with boiling water | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, dry | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, microwaved | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, dry | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI, CINNA-RAISIN CRUNCH by KELLOGG | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat and bran, presweetened with nuts and fruits | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Apache) | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |